Kuba

kuba

Czytaj przewodnik

 • Hotel Blau Costa Verde and Blau Plus

  Kuba /  Holguin /  Guardalavaca

 • Neptuno-Triton

  Kuba /  Hawana /  Hawana

 • Barcelo Arenas Blancas

  Kuba /  Varadero /  Cayo Largo

 • Hotel Memories Holguin Beach Resort

  Kuba /  Holguin /  Guardalavaca

 • Barcelo Solymar

  Kuba /  Varadero /  Varadero

Przewodnik

 

...wyspa jak wulkan gorąca...!!! Nie przekonasz się, jeśli jej nie odwiedzisz.
To największa wyspa archipelagu wysp karaibskich położona pomiędzy Morzem Karaibskim i Zatoką Meksykańską, oddzielona morskimi cieśninami od Florydy, wysp Bahama oraz Haiti.
Krajobraz Kuby to przede wszystkim niziny, wapienne jaskinie oraz niemal niedostępne tereny górzyste i lasy równikowe.
Turystów z całego świata przyciągają na Kubę przede wszystkim piękne plaże, które są charakterystyczne dla całego archipelagu oraz jej ciekawa historia.
Gorące rytmy salsy, smak najsłynniejszego na świecie kubańskiego rumu i cygar będą nam towarzyszyć podczas pobytu na wyspie niemal bez przerwy.

Klimat

Na wyspie panuje klimat podzwrotnikowy ciepły z dwiema poram roku: suchą i deszczową. Pora sucha przypada na okres od listopada do kwietnia, natomiast nasze lato to na Kubie czas pory deszczowej, podczas której zdarzają się huragany.
Średnia roczna temperatura wynosi 25-27 stopni, przy czym słońce prawie nigdy nie chowa się za chmurami na dłużej.

Atrakcje turystyczne, czyli co warto zobaczyć?

Kraina rumem płynąca ma do zaoferowania o wiele więcej niż dobra zabawa i leniuchowanie na plaży. "Perła Antyli", jak bywa nazywana Kuba, to miejsce gdzie rajska przyroda przeplata się nieustannie z burzliwą historią kraju. Aby poczuć prawdziwy klimat wyspy i uchwycić to, co w niej najbardziej charakterystyczne, trzeba koniecznie odwiedzić zarówno kolonialną Hawanę, jak i zielone południe wyspy?

Hawana - miasto kontrastów

Nie sposób wyobrazić sobie wyprawy na Kubę bez zwiedzania jej stolicy - Hawany. To obowiązkowy punkt wakacyjnego wypoczynku dla każdego przybywającego na wyspę turysty, bowiem tylko tu dostrzec można, jak dalece jest to kraj kontrastów.
La Habana Vieja, czyli Stara Hawana to wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO dzielnica miasta. Znajdziemy tu zabytki architektury kolonialnej oraz mnóstwo bardzo klimatycznych kafejek, restauracji i barów, ulic, uliczek i zaułków - nic tylko spacerować i podziwiać? W tej części stolicy warto odnaleźć XVI-wieczną fortecę El Castillo de la Real Fuerza, a wszyscy, których interesuje historia komunistycznej Kuby i rewolucji kubańskiej, powinni odwiedzić Muzeum Rewolucji i Memorial Granma.
W części miasta zwanej Nową Hawaną warto udać się na Plac Rewolucji, do Muzeum Napoleona, a nieodłącznym elementem spaceru po stolicy powinien być cmentarz Cristobal Colon z typową dla kultury południowoamerykańskiej architekturą.
Na koniec wędrówki po Hawanie trzeba koniecznie zarezerwować czas na wizytę w słynnym hawańskim kabarecie Tropicana!!

Trynidad - "Klejnot Kuby"

Trzeba przyznać, że to położone w głębi wyspy miasto na swój przydomek w pełni zasługuje! Turystów z pewnością zachwyci kolonialny klimat i wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. A wszystko to zawdzięcza Trynidad ochronie konserwatorskiej, jaką został objęty. Dziś możemy cieszyć oczy przepiekną architekturą starówki, bez obawy, że nagle "wyrośnie" przed nami wieżowiec lub odrębne w stylu nowoczesne budowle.
Dzisiejszą świetność i pozycję wśród odwiedzanych przez turystów zakatków wyspy miasto zawdzięcza paradoksalnie zahamowaniu jego rowoju na początku XIX wieku. Wówczas straciło ono na znaczeniu, ale też uniknęło zniszczenia, dzięki czemu teraz czerpać może zyski z odwiedzających je turystów. Za ową przewrotność historii powinni być wdzięczni również zwiedzający Kubę, bo uwierzcie ? warto zatrzymać się i podziwiać ten "klejnot"!

Guama - kraina kubańskich indian

To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia zrekonstruowanej wioski rdzennych mieszkańców Kuby - Indian Tainów. Chaty z palmowyh liści oraz rzeźby przedstawiające życie tubylców to niezwykła wyprawa w przeszłość i nielada gratka dla turystów z antropologicznymi zainteresowaniami.
Guama została wybudowana u wybrzeża Jeziora Skarbów - Lago del Tesoro.

Santiago de Cuba - kolebka rewolucji

To drugie co do wielkości miasto na wyspie wprost tętni życiem i karaibskim klimatem. Jest ono nie tylko dowodem na hiszpańską historię Kuby i pomnikiem czasów kolonialnych, ale także kolebką kubańskiej rewolucji przeprowadzonej pod wodzą Fidela Castro.
W Santiago de Cuba warto wybrać się na spacer po miejskiej starówce oraz parku Cespednes, a także obejrzeć ratusz i katedrę.

Słodki rum i słynne cygara - smak Kuby

Są rzeczy, które o Kubie wiedzą niemal wszyscy, nawet jeśli nie zdążyli jej jeszcze odwiedzić. Do nich z pewnością należą kubańskie cygara i kubański rum.
Oba symbole zawdzięcza wyspa szczodrości przyrody i sprzyjającemu klimatowi.
Trzcina cukrowa, z której powstaje słodki napój - najsłynniejszy na świecie rum, porasta nizinne tereny Kuby. Plantacje rozciągają się niemal na całym jej obszarze i zmieniają jej wygląd w zależności od pory roku, przy czym najlepiej prezentują się w trakcie zbiorów czyli od stycznia do czerwca.
Tytoń, z którego wyrabiane są najdroższe i najbardziej ekskluzywne cygara na świecie to drugi naturalny skarb Kuby. Zbiory trwają od marca do maja i jeśli zdarzy się nam być w tym okresie na wyspie to warto wybrać się w region Pinar del Rio i okolice kotliny Sierra de los Organos, gdzie suszą się tytoniowe listki.

Kuba - raj miłośników przyjemności

Jeśli wymienione wyżej skarby wyspy - rum i cygara, połączymy z nieustającą muzyką, śpiewem i obecnymi na każdym kroku rytmami salsy, to z łatwością wyobrazimy sobie, że Kuba to mekka hedonistów.
A jeśli dodamy do tego obrazu przepiękne plaże Varadero, których biały piasek obmywa krystalicznie czysta woda, to zapragniemy właśnie takich i tylko takich niezapomnianych karaibskich wakacji na gorącej jak wulkan Kubie.

Zapytaj o ofertę

contboxSkontaktuj się z Doradcą lub wyślij zapytanie o ofertę

Wakacje 2017 Kuba

Kuba z Niemiec

Varadero & Havana
od
648
Holguin
od
694
Cayo Largo
od
741

Szukaj ofert

Wybieraj i rezerwuj spośród kilku milionów ofert wakacyjnych z wylotami:

  

Lub pozwól nam zrobić to za Ciebie i skontaktuj się z naszymi konsultantami. 

Konsultanci online

phone

801 011 624

cell

71 724 20 48

(połączenie wg. taryfy operatora)
mail biuro@orlica.pl

Napisz do nas

Newsletter

                                          logo pit 50     baner 0111     axa certyfikat     ziglogo                                     cardpay    

Pozwól pracować naszemu ciasteczku, on też chce pojechać na wakacje! Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony to znaczy, że zgadzasz się na jego towarzystwo. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies