Tajlandia

tajlandia

Czytaj przewodnik

 • Palazzo Hotel

  Tajlandia /  Bangkok /  Bangkok

 • Chada Hotel

  Tajlandia /  Bangkok /  Bangkok

 • Sea Breeze

  Tajlandia /  Zatoka Tajlandzka /  Pattaya - Jomtien

 • Bangkok i okolice ***

  Tajlandia /  Wyc. Objazdowe /  Wyc. objazdowe

 • RED PLANET PATTAYA (EX. TUNE HOTEL PATTAYA)

  Tajlandia /  Zatoka Tajlandzka /  North Pattaya

 

Przewodnik

 

Tajlandia to państwo położone w południowo-wschodniej Azji, u wybrzeży Morza Andamańskiego, graniczące z Laosem, Kambodżą i Malezją.

Obejmuje głównie obszar nizinny, z Niziną Menamu w centralnej części kraju, równinnym południem i pasmami górskimi wzdłuż zachodniej granicy oraz na północy.

Florę tego regionu stanowi w głównej mierze lasy drzew sandałowego i hebanowego, a na półwyspie malajskim - zielone lasy równikowe.

Mieszkańcy Tajlandii stanowią wielonarodowościową mieszankę, w której przeważają Tajowie - lud niezwykle religijny, przywiązany do tradycji i zwyczajów przodków. Są oni wyznawcami buddyzmu , a językiem narodowym jest język tajski.

Tajskie zwyczaje

Wybierając się na wakacyjny wypoczynek do Tajlandii , warto zapoznać się ze zwyczajami lokalnej ludności i przestrzegać kilku zasad, które mogą znacznie ułatwić nam życie. Oto kilka z najważniejszych:

Zgodnie z tajskimi wierzeniami, głowa jest siedzibą duszy, w związku z tym nie należy pod żadnym pozorem jej dotykać. Zasada ta dotyczy także głaskania po głowach tajskich dzieci.
Stopy są według Tajów nieczystą częścią ciała, nie należy więc wskazywać stopą na ludzi czy wizerunki Buddy.
Okazywanie uczuć i czułości w miejscach publicznych jest tu przyjmowane bardzo niechętnie. Pamiętajmy o tym, że pomimo otwartości i serdeczności, Tajowie żyją w innej kulturze, która wymaga od nas zachowania się zgodnie z jej regułami.
Nie zapominajmy także o stosownym stroju, zwłaszcza jeśli w planach mamy odwiedziny w świątyni. Do tych miejsc religijnego kultu wchodzimy na boso, nie nadeptując na próg (co umożliwiłoby złym duchom wstęp do świątyni).
Dwór królewski jest w Tajlandii otoczony specjalną czcią, karze podlegają wszelkie negatywne uwagi skierowane do lub o rodzinie królewskiej.
Nigdy nie dawajmy w prezencie pieniędzy!
Tajowie to bardzo serdeczny i niemal bez przerwy uśmiechnięty naród, choć warto wiedzieć, że pod tym uśmiechem nie zawsze kryje się brak kłopotów i szczęśliwe, dostatnie życie. Zachowajmy się więc, jak na prawdziwych gości przystało i uszanujmy powyższe zasady naszych gospodarzy.

Klimat

Tajlandia należy do krajów o klimacie tropikalnym z trzema porami roku: gorącą (od marca do maja), kiedy temperatura dochodzi nawet do 40 stopni, deszczową, która przypada na okres od czerwca do października oraz chłodną - od listopada do lutego.

Warto pamiętać o tym, że w krajach tropikalnych, zwłaszcza w porze deszczowej, wilgotność powietrza jest bardzo duża, co dla nas, przyzwyczajonych do suchego kontynentalnego powietrza, bywa bardzo uciążliwe.

Tajlandia dla plażowiczów... i nie tylko

W Tajlandii naprawdę nie sposób się nudzić. Dla nas, przybyszy z zupełnie innego świata i kultury, niemal wszystko będzie tu fascynujące, nowe i egzotyczne!

Kraj zapewnia turystom różnorodność doznań i przeżyć - od zgiełku i chaosu wielkiej metropolii, jaką jest Bangkok, przez piękne, często bezludne plaże, aż po bajkowe wyspy jak Phuket...

Bangkok

Stolica kraju to niezwykła dla oka i duszy mieszanka. Z jednej strony prawdziwa gwarna, pełna śpieszących we wszystkich kierunkach ludzi, nowoczesna metropolia, a z drugiej - miasto świątyń . W powietrzu unoszący się zapach egzotycznej kuchni, a wokoło gigantyczne szklane budynki. Atmosfera duchowości pomieszana ze światem biznesu. Jednym słowem -świat Wschodu i Zachodu w doskonałej harmonii.

Warto poświęcić na zwiedzanie Bangkoku kilka dni i obejrzeć między innymi kolorowy pływający targ.

Każdy turysta powinien obowiązkowo wybrać się na wyprawę pływającymi klongami po licznych kanałach w dzielnicy Thonburi, bowiem wówczas zobaczyć można życie codzienne mieszkańców miasta.

Piaszczyste plaże Cha Am, Hua Hin i Jomtien

Zmęczeni wielkomiejską atmosferą Bangkoku, z pewnością chętnie wypoczniemy na pięknych, piaszczystych plażach wybrzeża Zatoki Tajlandzkiej.

Odetchniemy tu klimatem spokoju i prawdziwego relaksu. Oprócz leniuchowania w słońcu nad brzegiem morza, można wybrać się na długi spacer, do którego zachęcają plaże ciągnące się pomiędzy Cha Am i Hua Hin. Obie miejscowości odwiedzić można także poruszając się autobusami.

Pattaya

Na południe od Bangkoku leży najpopularniejsze w Tajlandii miejsce plażowania i kąpieli - Pattaya. To prawdziwe centrum rozrywki, szczególnie dla miłośników nocnego życia, którzy nie wyobrażają sobie wakacji z dala od restauracji, barów i dyskotek. W tutejszych sklepach i butikach znajdziemy bogatą ofertę pamiątek i upominków. Okolice Pattyi to nie tylko plażowanie, wokół kurortu można spędzać czas na aktywnym wypoczynku grając w golfa, jeżdżąc konno lub gokartami.

Warto również wspomnieć o atrakcji jaką jest Mini-Siam - Tajlandia w miniaturze. Obejrzymy tu wszystkie najważniejsze zabytki kraju w miniaturowych wersjach.

Phuket

Oddalona o prawie 1000 km od stolicy Tajlandii jej największa wyspa - Phuket, to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów wypoczynkowych w Azji.

Lazurowe wybrzeże, liczne zatoczki i wysepki, piaszczyste plaże i rafy koralowe, a to wszystko w otoczeniu bujnej i kolorowej tropikalnej flory... prawdziwy azjatycki raj na Ziemi.

Na wyspie można skorzystać z oferty szkól nurkowania, wieczorem odwiedzić kluby i restauracje, a w ciągu dnia rozkoszować się egzotycznym klimatem i słońcem. Aby odpocząć od gwarnego wybrzeża warto wybrać się wgłąb wyspy, gdzie odkryjemy niemal dziewicze tereny.

Dlaczego Tajlandia?

Na to pytanie zna odpowiedź każdy, kto wybrał się na pełną przygód wakacyjna wyprawę do tego bajkowego zakątka Ziemi. Przede wszystkim Tajlandia to prawdziwa egzotyka! Egzotyczna, tropikalna roślinność, klimat i świat zwierząt. Egzotyczna architektura i spotykane na każdym kroku wizerunki Buddy. I wreszcie egzotyczna kultura, mieszkańcy i ich obyczaje, tak różne od naszych - europejskich.

Jeśli to nie wystarczy, pozostaje już tylko jeden argument - "taj" znaczy "wolny". Aby tę wolność poczuć trzeba tu koniecznie przyjechać!

Klimat

Temperatura powietrza:
 

 

Rok

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Bangkok

30,4°

32°

33°

34°

35°

35°

35°

34°

33°

33°

33°

32°

31°

Pattaya

30,5°

32°

33°

34°

35°

35°

35°

34°

33°

33°

33°

32°

31°

Krabi

28,4°

31°

32°

33°

33°

31°

31°

31°

30°

29°

30°

30°

31°

 

Średnie opady [mm]

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

10

25

40

80

180

170

170

200

275

220

75

0

 

Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

9h

8h

9h

9h

8h

6h

5h

5h

5h

6h

8h

9h

 

Czas

STREFA CZASOWA:

LATO

ZIMA

+7 h

+7 h

 
 

CZAS LOTU:

11 - 12 h

 
 

MIĘDZYLĄDOWANIA:

W jednej ze stolic europejskich

 

Szczepienia

OBOWIĄZKOWE:

BRAK

 

ZALECANE:

wirusowe zapalenie wątroby A i B, błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, malaria, cholera

Zapytaj o ofertę

contboxSkontaktuj się z Doradcą lub wyślij zapytanie o ofertę

Wakacje 2017 Tajlandia

Tajlandia z Niemiec

Bangkok
od
524
Phuket
od
577
Zatoka Tajlandzka
od
583
Tajlandia Centralna
od
595
Tajlandia Poludniowa
od
682
Tajlandia - wyspy
od
682
Tajlandia Polnocna
od
713
Koh Samui
od
790

Szukaj ofert

Wybieraj i rezerwuj spośród kilku milionów ofert wakacyjnych z wylotami:

  

Lub pozwól nam zrobić to za Ciebie i skontaktuj się z naszymi konsultantami. 

Konsultanci online

phone

801 011 624

cell

71 724 20 48

(połączenie wg. taryfy operatora)
mail biuro@orlica.pl

Napisz do nas

Newsletter

                                          logo pit 50     baner 0111     axa certyfikat     ziglogo                                     cardpay    

Pozwól pracować naszemu ciasteczku, on też chce pojechać na wakacje! Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony to znaczy, że zgadzasz się na jego towarzystwo. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies